گریتینگ دستی و گریتینگ دریچه کانال سازنده شرکت رهبان فاخر ساعی

تاریخ انتشار : 2019/09/14

امروزه استفاده از گریتینگ ها در سراسر ایران تا حد قابل توجهی توسعه یافته است و از این صفحات مشبک فلزی برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. شرکت‌های تولید کننده گریتینگ نیز به همین منظور در حال حاضر افزایش قابل توجهی داشته‌اند که یکی از این شرکت‌های معتبر شرکت تولید گریتینگ رهبان می‌باشد که انواع گریتینگ دستی را نیز تولید می‌کند.

امروزه به طور کلی انواع گریتینگ ها با استفاده از دو روش سنتی و یا مدرن تولید می‌شوند. مهم‌ترین تفاوت در گریتینگ سازی دستی و مدرن می‌توان به روش اتصال نگهدارنده به تسمه باربری اشاره کرد. در روش گریتینگ سازی دستی برای اتصال نگهدارنده ها بر روی تسمه‌های باربر سوراخ‌های متعدد باید ایجاد شود، پس از مستقر شدن نگهدارنده ها و یا بست ها از جوش CO برای ثابت نگهداشتن آن‌ها استفاده می‌شود. در روش مدرن گریتینگ سازی اکثر مراحل با استفاده از دستگاه‌های مختلف در شرکت گریتینگ سازی و به صورت اتوماتیک انجام می‌شوند.

 

گریتینگ دستی

گریتینگ دریچه کانال

انواع گریتینگ با هدف و منظور مختلف تولید می‌شوند که به طور کلی می‌توان گفت گریتینگ ها دارای کاربردهای مختلف می‌باشد. یکی از این کاربردها گریتینگ دریچه کانال می‌باشد که اغلب به عنوان پوشش سطح کانال‌های فاضلاب و به منظور هدایت آب سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گریتینگ دریچه کانال اغلب به گونه‌ای ساخته می‌شود تا مانع از ورود زباله شهری و صنعتی به داخل محفظه کانال شود. گریتینگ دریچه کانال با توجه به نوع طراحی و فواصل معین و برای اینکه بازدید، تعمیر، رفع آب گرفتگی معابر و دیگر اصلاحات به آسانی انجام گیرد به صورت لولایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گریتینگ دستی

نصب دریچه کانال نسبتاً سریع و آسان می‌باشد و هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها نسبتاً کم می‌باشد. این نوع گریتینگ اغلب با پوشش گالوانیزه گرم تولید می‌شوند که به آن صفحات مشبک گالوانیزه نیز می گویند و در شرایط خاص و حساس مثل مکان‌هایی با رطوبت بالا، وجود مواد اسیدی و به منظور ایجاد سطح عایق از گریتینگ دریچه کانال به جنس فایبرگلاس استفاده می‌شود. مقاومت این نوع گریتینگ در برابر خوردگی بسیار بالا می‌باشد و به منظور عبور انسان، خودرو و لیفت تراک به صورت مقاوم طراحی و تولید می‌شوند.

 

گریتینگ دست ساز

گریتینگ دست ساز و یا شبکه های فلزی دستی به گریتینگ های فلزی گفته می‌شوند که با استفاده از روش‌های سنتی پانچ و برش تسمه و با استفاده از نیروی انسانی، قالب مخصوص، دستگاه پرس و با استفاده از جوشکاری به روش CO2 تولید می‌شود. روش‌های پانچ و برش اتوماتیک نیز امروزه به تولید شبکه های فلزی دستی اضافه شده‌اند.

گریتینگ سازی دستی

تسمه‌های شاخه‌ای فابریک و ماشینکاری شده که دارای کیفیت نسبتاً مطلوبی هستند از مواد اولیه برای تولید انواع گریتنگ دستی محسوب می‌شوند. از آنجا که مقاومت شبکه های فلزی دستی در مقایسه با قیمت آن‌ها نسبت به دگر نمونه‌های مشابه مناسب می‌باشد امروزه به عنوان یکی از پر کاربردترین انواع گریتینگ شناخته شده است. به طور کلی می‌توان گفت گریتینگ دستی به سه نوع تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد طبقه بندی می‌شوند. 

کاربرد گریتینگ دست ساز و یا گریتینگ دستی اشاره خواهیم کرد.

  • در صورتی که عرض گریتینگ بیش از حد کم و یا زیاد باشد.
  • به گریتینگ با تحمل وزن بیشتر نیاز داشته باشیم.
  • به صورت همزمان به تحمل بار در جهت طولی و یا عرضی نیاز داشته باشیم.
برچسب ها :
دسته بندی ها :